INTEGRACIJA

irh Projekt "Izgradnja društva dobrodošlice" uz podršku i suradnju s UNHCR-om, agencijom UN-a za izbjeglice...

VOLONTERSKI CENTAR

VCST Volonterski centar Split je ujedno i Regionalni volonterski centar za područje Dalmacije...

MI CENTAR

MI CENTAR Mi Centar za pomoć u kući je socijalna ustanova čija je svrha osigurati što duži boravak starijih u svom domu...

ZAKLADA DADIĆ

Zaklada DadićSvrha Zaklade je promicanje razvoja civilnoga društva i pružanje financijske pomoći učenicima i studentima...

ZELENA MREŽA

mreza Zelena mreža d.o.o. društveno poduzeće koje djeluje u području zelenog poduzetništva kao aktivator zajednice...

SENIORI.HR

senioriPortal za poboljšanje pristupa relevantnim informacijama za stariju populaciju, članove obitelji...

Utorak, 24 Siječanj 2012 10:01

Snažnija organizacija podržava rad manjih udruga

Iskusnije udruge iz Knina, Gračaca, Korenice, Gospića, Vukovara, Belog Manastira u više različitih projekata nosile su inicijativu po principu klastera - skupina nezavisnih organizacija djeluju koordinirano i u suradnji. Iskustvo u projektnom menadžmentu, ljudski resursi, utjecaj u zajednici povezani su sa skupinama korisnika koji neposredno rade s drugim korisnicima ili u drugim sredinama. Nositelj projekta imao je odgovornost koju je dijelio s organizacijama - suradnicima. Bili su generator promjene koje su prenosili na ostale. Primjer strojnog prstena u Lici povezani su  proizvođači krumpira iz više mjesta. Putem projekta dogovorili su korištenje postojeće opreme i nabavili opremu koja im je bila potrebna da zaokruže proces proizvodnje te ojačaju pristup tržištu. Primjer rada s udrugama mladih u okolici Vukovara koje je vodila jača udruga iz Vukovara rezultirao je većom sposobnošću udruga mladih za rad u svom mjestu i zajednički utjecaj na lokalnu/ regionalnu upravu i javnost u gradu i županiji. Mladi su dobili potrebnu opremu, edukaciju i proveli akcije u svojim sredinama te održali završnu aktivnost u Vukovaru - natjecanje u vožnji skateboard-a uz koncert mladih bendova, koje je privuklo mlade iz drugih gradova i zemalja. Također su dobili bolju poziciju u donošenju odluka za mlade na razini grada. U Belom Manastiru su ženske udruge različitih etničkih skupina, okupljene oko dvije veće partnerske organizacije, dobile potporu za izradu suvenira uz edukaciju i uključivanje članica u gospodarske djelatnosti,  što je i prepoznato u javnosti.

Pročitano 3877 puta