INTEGRACIJA

irh Projekt "Izgradnja društva dobrodošlice" uz podršku i suradnju s UNHCR-om, agencijom UN-a za izbjeglice...

VOLONTERSKI CENTAR

VCST Volonterski centar Split je ujedno i Regionalni volonterski centar za područje Dalmacije...

MI CENTAR

MI CENTAR Mi Centar za pomoć u kući je socijalna ustanova čija je svrha osigurati što duži boravak starijih u svom domu...

ZAKLADA DADIĆ

Zaklada DadićSvrha Zaklade je promicanje razvoja civilnoga društva i pružanje financijske pomoći učenicima i studentima...

ZELENA MREŽA

mreza Zelena mreža d.o.o. društveno poduzeće koje djeluje u području zelenog poduzetništva kao aktivator zajednice...

SENIORI.HR

senioriPortal za poboljšanje pristupa relevantnim informacijama za stariju populaciju, članove obitelji...

Utorak, 24 Siječanj 2012 10:03

Ustanove su nositelji inicijativa

U Donjim Kukuruzarima, Udbini, Obrovcu, Polači i Belom Manastiru škole su bile aktivno uključene u provedbu lokalnih projekata. Škole su u mjestima povratka i doseljavanja nerijetko jedina mjesta gdje se susreću ljudi različite etničke pripadnosti, društvenog položaja i iskustva. Osim svoje odgojno-obrazovne uloge, škole preuzimaju i dio oživljavanja zajednice, što u konačnici pridonosi i osnovnoj djelatnosti. Državne ustanove imaju i ugled u društvu što povećava mogućnost utjecaja. Kvaliteta projekta kojeg provode često ovisi o entuzijazmu ljudi koji ga vode jer angažman daleko prelazi njihove redovite obveze. Lokalni projekti koji su podržani vezani su uz opremanja prostora za učenike, učeničkih zadruga i obrazovanja za demokratsko građanstvo.

Pročitano 3452 puta