Ciljna skupina obuhvaćena ovim projektom su 60-75 osoba s invaliditetom; 40-50 neprofitnih organizacija (organizacije osoba s invaliditetom i druge organizacije civilnog društva, javne ustanove, lokalna samouprava) i 70-80 zaposlenika, predstavnika neprofitnih organizacija.
Krajnje korisnike projekta čine osobe s invaliditetom - članovi uključenih udruga osoba s invaliditetom i njihove obitelji; zaposlenici neprofitnih organizacija uključeni u projekt; lokalna zajednica.
Opći cilj ovog projekta je podržati socijalnu inkluziju i povećati zapošljivost osoba s invaliditetom koristeći potencijal volonterstva kao priliku za profesionalni i osobni razvoj. Socijalna inkluzija podrazumijeva pravo svih ljudi da budu uvaženi kao vrijedni članovi zajednice te da imaju izbor sudjelovati u zajednici. Inkluzivno volontiranje predstavlja moćan alat za razvoj kompetencija u stvarnom radnom okruženju te za stvaranje pristupačnog i inkluzivnog ozračja koje omogućuje sudjelovanje osoba s invaliditetom u društvu u potpunosti.
Osobama s invaliditetom, ovaj projekt pruža mogućnost stjecanja znanja i vještina iz područja menadžmenta i poduzetništva, mogućnost stjecanja profesionalnog iskustva, socijalnih vještina, širenje socijalne mreže te na taj način podiže njihovu zapošljivost. Neprofitne organizacije kroz ovaj projekt mogu razviti/poboljšati kapacitete za uključivanje osoba s invaliditetom u volonterske aktivnosti, razviti programe inkluzivnog volontiranja i poboljšati svoje sposobnosti kao potencijalni poslodavci osoba s invaliditetom. U lokalnim zajednicama podiže se svijest građana o sposobnostima i potencijalima osoba s invaliditetom kroz volontiranje.
Ulaganje u budućnost
Europska unija www.strukturnifondovi.hr